Права родителей - Киевский семейный женский форум мам родителей

Права родителей

консультируют юристы Ильченко Анастасия и Соломия Зинченко
Наталья
Привет! Я новичок!

Права родителей

Сообщение Наталья » 17 сен 2010, 16:08

Здравствуйте.Подскажите,пожалуйста в следующем вопросе:мы с бывшим мужем в разводе 2 года,до развода не жили уже 2 года.Я уехала из города.Бывший муж сейчас живет и работает в Италии и подал заявление в попечительский совет об установлении времени пребывания с ребенком,указав при этом Что его на заседании не будет.Подскажите,какие варианты решения могут быть на заседании и могут ли они принять решение то,которое папа указал в своем заявлении,если я не смогу присутствовать и будут ли учтены мои пожелания,если я отправлю письмо в попечительский совет.Большое спасибо,Наталья.

advocat
Консультант
Контактная информация:

Re: Права родителей

Сообщение advocat » 20 сен 2010, 20:41

Доброго дня, Наталіє!
На Ваше запитання повноцінну відповідь дасть Сімейний кодекс України. У ньому йдеться про наступне.
По-перше, щодо можливих рішень Органу.
У ч. 1 ст. 141 цього кодексу встановлено, що мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини,
незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою.
У ч.1 ст. 153 вказано: "Мати, батько та дитина мають право на безперешкодне
спілкування між собою, крім випадків, коли таке право обмежене
законом."
Ст 157 СК України, дозволяє укласти договір щодо здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим з них, хто проживає окремо від дитини.
Якщо ж дійти згоди у цьому питанні Вам з чолвіком не вдалось, то раціональним буде звернення до органу опіки і піклування.
За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї.
Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають істотне значення.
По-друге, щодо присутності батьків при вирішенні органом опіки і піклування питання, щодо участі у вихованні дитини того з батьків, хто проживає окремо.
п. 72 Порядку провадження органами опіки і піклування діяльності, пов язаної із захистом прав дитини вказує:
" У разі виникнення спору між батьками щодо участі у
вихованні дитини один з батьків, що проживає окремо від дитини,
подає службі у справах дітей за місцем проживання дитини заяву,
копію паспорта, довідку з місця реєстрації (проживання), копію
свідоцтва про укладення або розірвання шлюбу (у разі наявності),
копію свідоцтва про народження дитини.

Працівник служби у справах дітей проводить бесіду з батьками,
а у разі потреби, також з родичами дитини. До уваги береться
ставлення батьків до виконання батьківських обов'язків, особиста
прихильність дитини до кожного з них, стан здоров'я дитини та інші
обставини, що мають істотне значення.

Після з'ясування обставин, що призвели до виникнення спору
між батьками щодо участі у вихованні дитини, служба у справах
дітей складає висновок.

Тобто, фактично чоловік змішений бути присутнім при винесенні рішення ораном опік і піклування.
Якщо жрішення органу опіки і піклування Вас не задовільняє, Ви маєте право звернутись до суду.

• Родителям

Вернуться в «Юрист»